• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya
blog

Kürtaj Antalya

Muhtemelen kürtajla ilgili birçok sorunuz var. Bu makalemiz sorularınızın çoğuna cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Lütfen yazıları dikkatlice okuyun.

Kürtaj için kliniğimize geldiğinizde, bizimle kalışınızı olabildiğince konforlu ve kısa tutmaya çalışacağız. 1 saat ofisimizde olmayı bekleyebilirsiniz.

Ofise gelmeden önce size ameliyat öncesi talimatları açıklayacağız.

Kaç Aylık Hamileyim

Ultrason ne kadar zamandır hamile olduğunu öğrenmek için en güvenilir yöntem olarak kabul edilir. Ultrason, pelvik yapılarınızı görmek için ses dalgaları kullanan yapılan bir testtir. Bu bir röntgen filmi değildir ve radyasyon yoktur. Rahatça uzanırken ultrason yapılır. Karnınıza bir jel çözeltisi uygulanır ve karnınıza bir ultrason görüntüleyici yerleştirilir. Ultrason yapılırken çok az rahatsızlık olabilirsiniz ama hastalarımızın çoğu hiç rahatsız olmadıklarını söylemektedir.

Gebeliğin uzunluğunu son adet döneminize göre de belirleyebilirsiniz. Bu nedenle, 8 hafta önce gebe kaldığınızı düşünüyorsanız, son adet döneminiz muhtemelen 8 hafta önce olmuştur ve 8 hafta hamile kabul edilirsiniz.

Kürtaj Bilgilendirme

Kürtaj işleminin nasıl yapıldığı size detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Sizin hamileliği sonlandırma kararınız konusunda olabilecek duygusal veya fiziksel endişeleriniz hakkında detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Yasal olarak, kürtaj için yazılı onayınızı almalıyız.

İsterseniz kürtaj işleminden sonra doğum kontrol seçenekleri hakkında görüşmede yapabilirsiniz. Eğer doğum kontrolü için bir yöntem seçerseniz sizin için bir randevu talebi alınacaktır.

ANESTETİK SEÇİMLER

Antalya kürtaj kliğini olarak anestezi yapılırken biz genel anesteziyi tercih ediyoruz. Kürtaj işlemi sırasında yapılacak olan anestezi ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Genel Anestezi - Genel anestezi, damarınıza ilaç enjekte edilerek uygulanır. Bu ilaç kürtaj işlemi boyunca uyumanızı sağlayacaktır. İlaç, cerrahi ameliyatlar sırasında hastaların ağrı hissetmesini önlemek için özel olarak eğitilmiş bir doktor olan Anestezist tarafından verilir.

Kürtaj Sonrası

Kürtajın ardından dinlenme odamıza transfer edilirsiniz. Genel anestezi yapıldığı için burası uyanacağınız yerdir. İlk başta muhtemelen bazı kramplarınız ve kanamanız olacak. Gebelik çıkarıldıktan sonra uterus normal boyutuna dönmesi gerektiğinden bu beklenir. Hemşire ağrı için bazı ilaçlar verecektir ve nasıl hissettiğinizi izleyecektir. Bir saat kadar iyileşme odamızda bekleyebilirsiniz.

Kürtaj işleminden sonra sizi eve götürmek için bir refakatçiniz olmalıdır. Kendi güvenliğiniz için, günün geri kalanında araç kullanmayabilirsiniz.

Kürtajdan Sonra

Ameliyat sonrası uygun bakım sağlığınız için çok önemlidir. İşleminizden önce size açık ve yazılı ameliyat sonrası talimatlar vereceğiz.

Enfeksiyona karşı korunmak için size antibiyotik vereceğiz Doktor tarafından reçete edilen tüm ilaçları açıklandığı şekilde almanız önemlidir.

Doktorlarımız tıbbi acil durumlar için günün 24 saati hazır.

Kürtaj işleminden sonra size bir randevu günü verilecek ve muayene edileceksiniz. Ayrıca kürtaj işleminden sonra jinekolojik hizmetlerimiz devam etmektedir. İleride çocuk sahibi olmaya karar verdiğinizde de klinik olarak sağlıklı bir şekilde doğum yapmanız için anne ve bebek takibi yapılmaktadır. Doğum ve doğum kontrolü ile ilgili çözümlerimizden de faydalanabilirsiniz. İdrar kaçırma gibi konularda da kliniğimizde tedavi olabilirsiniz. Ayrıca çevrenizde bulunan vajinismus hastalarını da kliniğimize yönlendirebilirsiniz.

Kürtaj Riskli midir?

Kürtaj işlemi güvenli cerrahi ameliyatlar içerisinde yar alır. Normal doğumdan yaklaşık 9-10 kat daha güvenlidir. Hem minör hem de majör komplikasyonlar olabilir, ancak çoğu minördür ve kolayca tedavi edilir.

Doktorlarımız, tıbbi endişelerinize yanıt vermek ve tıbbi acil durumlarla başa çıkmak için 24 saat hizmet vermektedir. Antalya kürtaj telefon numaralarımızdan ulaşabilirler.

Antalya Kürtaj Ücretleri

En çok soruların başında kürtaj ücretleri gelmektedir. Kürtaj işlemi ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kürtaj ücreti içerisine neler dahil kürtaj ücretini nasıl ödeye bilirsiniz gibi sorularınıza kesin çözüm almak için bizi arayabilirsiniz.

Ödeme nakit veya kredi kartı ile yapılabilir. Hastalarımızın rahatı için MasterCard ve VISA ediyoruz.

Kürtaj için ek ücret ödenir mi?

İlaçlar ve Testler - Doktor veya tıbbi personel ilave ilaçlara veya testlere ihtiyacınız olduğunu fark ederse ek ücrete tabi olabilirsiniz. Bu ek ihtiyaçlar, bunlarla sınırlı olmamak üzere şunları içerir: enjekte edilebilir antibiyotikler, erken teşhis idrar gebelik testi, idrar kültürü, boğaz kültürü.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon