• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya
blog

Antalya Kürtaj

Antalya Kürtaj

Antalya kürtaj işlemleri için 2002 yılından itibaren kliniğimiz hizmet vermeye başlamıştır. Kürtaj konusunda uzun zaman sağlıklı hizmeti veren kliniğimiz hastalarımızın güvenini kazanmıştır. Antalya kürtaj merkezinin hasta dostu yaklaşımı en başından beri belirgindir. Bir hasta randevu ya da bilgi almak istediğinde direk doktorumuzla görüşür. Doktorumuz antalya kürtaj doktorları arasında bu işteki en tecrübeli doktordur. Kürtaj yaptıracak kişide stresli ve korku olabilir. Deneyimli kürtaj doktorumuz sizi hem sakinleştirir hem de bu işin zor olmadığını anlamanızı sağlar. Antalya kürtaj yapan yerler arasında kliniğimiz geçerken rahat etmeniz için tasarlanmış antalya kürtaj kliniklerinden biridir.

Antalya Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Muayene ücreti, kürtaj ücreti gibi merak ettiğiniz ücretleri iletişim bölümünden kürtaj merkezimize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Kürtajsız Gebelik Sonlandırma

Kliniğimizde tüm gebelik sonlandırma işlemleri kürtaj ile yapılmaktadır. Böylelikle kısa bir sürede sağlıklı olarak kürtaj olabilirsiniz. Kürtaj işlemi size ve sağlığınıza herhangi bir zarar vermemektedir.

Antalya Kürtaj Yapan Yerler

Antalya kürtaj kliniğimiz Antalya'nın kalbinde yer alan kürtaj işlemi için temiz ve modern bir kliniktir. Hastalarımıza en ileri tıbbi teknolojileri ve prosedürleri sunmak için sürekli yenilenen teknolojileri ve yeni tedavi yöntemlerini takip etmekteyiz. Tesisimizde acil durum donanımları ve konforlu dinlenme odaları bulunmaktadır.

Doktorumuzla İletişime Geçin

Antalya kürtaj doktorları arasında en çok tecrübeye sahip doktorumuza tüm iletişim kanallarından direk ulaşabilirsiniz. Telefon ettiğinizde sizi bir satışçı ya da halkla ilişkiler uzmanı karşılamaz. Kürtaj işleminden anlayan ve deneyimli bir doktor ya da sağlık personelimiz sizinle iletişim kurar sorularını cevaplar.

Yüksek Nitelikli Profesyonel Kürtaj Ekibi

Antalya kürtaj kliniğinde tüm personel, ekip olarak çalışan ve hastanın iyiliğine odaklanan son derece yetenekli profesyonellerden oluşmaktadır. Ekibin lideri Jinekolog Doktor, Kadın Hastalıkları Uzmanı ve cinsel Terapisttir. Kürtaj doktorumuz, yurt dışında birçok seminere ve eğitime katılmıştır. Bu sayede en son teknikleri en iyi şekilde kullanıp uygulamaktadır.

Farklı Dillerde Akıcı Konuşma

Doktorlarımızın ve destek personelimizin birçoğu çeşitli dillerde akıcı bir şekilde konuşabilir. Bu sayede hastalara kendi dillerinde yardım alma fırsatı sunarız.

Kürtaj Kaç Aya Kadar Yapılır

Kürtaj işlemi 10 haftadan önce yapılmalıdır. Kliğimizdeki kürtaj doktorları kürtaj konusunda uzman doktorlardır. Her hastanın farklı ihtiyaçları olduğunu anlıyoruz ve her tedavinin olumlu olmasını istiyoruz. Kliniğimizde kürtaj işlemi güvenli, basit bir şekilde yapılır ve genellikle 5 ila 15 dakika sürer. Ne kadar süre hamile kaldığınızı belirledikten sonra, kürtaj prosedürleri uygulanır, anestezi, ameliyat sonrası kürtaj bakımı, doğum kontrolü ve ameliyatınızdan sonraki 24 saat bize nasıl ulaşılacağı konusunda bilgilendirilecek bir hasta danışmanıyla görüşeceksiniz. Ayrıca, kürtaj sonrası ücretsiz randevunuz için 1 hafta içinde kliniğimize dönmeniz için bir randevu ayarlayacağız.

Kürtajdan Önce Yapılacaklar

Kürtaj öncesi yapılması gereken bazı şeyler vardır. İlk olarak doktorunuzla görüşecek ve aklınızda kalan tüm soruları sorma fırsatınız bulacaksınız. Cerrahi kürtaj işlemi modern ameliyathanelerimizden birinde gerçekleşir. Sıcak, samimi bir sağlık uzmanı ekibini ile çalışacaksınız. Kürtaj boyunca anestezi personelimiz maksimum güvenliği sağlamak için hayati belirtilerinizi sürekli olarak izleyecektir. Anestezi personelimizin, anestezi uygulanabilmesi için kolunuzdaki veya elinizdeki bir damara intravenöz kateter yerleştirecektir. Kürtaj prosedürü sırasında yaklaşık 3-7 dakika uyuyacaksınız. Uykuya girdikten sonra cerrah vakum ile kürtaj işlemini gerçekleştirecektir.

Kürtaj Sonrası

Kürtaj olduktan sonra uyanacak ve bir hemşirenin hayati belirtilerinizi izleyeceği iyileşme odamızda dinleneceksiniz. Uyanık ve iyi hissettiğinizde, sizi taburcu edeceğiz. Unutmayın, kürtaj yaptırmaya gelirken yanınızda dönüş için sizinle birlikte evinize eşlik edecek birisinin olması şarttır. Yanınızda biri olmadan anestezi yaptıktan sonra kürtaj kliniğimizden ayrılmanız güvenli değildir. Kürtaj işlemini izleyen iki hafta boyunca vajinanıza hiçbir şey sokmamanız istenecektir. Buna tamponlar ve cinsel ilişkide dahildir. Ayrıca, lütfen kan inceltici içeren herhangi bir ilacı kullanmaktan kaçının; kanamanızda artışa neden olabilir. 24 saatlik iletişim numaramızı içeren bir bilgi paketi alacaksınız ve kürtaj olduktan sonra neler bekleyebileceğinizle ilgili bilgileri vurgulayacaksınız. Ayrıca birkaç reçete alacaksınız; biri antibiyotik, biri ağrı kesici ve diğer ilaçta uterusunuzu küçültmeye yardımcı olan bir ilaçtır, böylece hamilelik öncesi boyutuna dönebilir. Haftada yedi gün, günde 24 saat çağrı yapan hemşirelerimiz olduğunu ve prosedürün ardından ortaya çıkabilecek soruları cevaplayabileceğimizi lütfen unutmayın.

Kürtaj işlemi lokal anestezi, genel anestezi gibi çeşitli yöntemlerin kombinasyonu dahil olmak üzere birkaç farklı anestezi yöntemiyle yapılabilir. Anestezi uzmanlarımız, tüm anestezi yöntemlerini barışı bir şekilde uygulaya bilmektedir. Sizin mümkün olduğunca güvenli ve ağrısız bir şekilde işlemin tamamlanmasını sağlayacak şekilde anestezi uygular. Siz ve doktorunuz sizin için en iyi ve en güvenli anestezi seçimini yapmak için tüm seçeneklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Kürtaj hastanın isteği üzerine genel anestezi olmadan yapılabilir. Kürtaj yönteminde istenen ve en güvenli kürtaj seçeneği ise anestezidir.

Dış Gebelik Nedir?

Bir yumurta normal bir hamilelikte döllendiğinde, fallop tüpünüzden uterusunuza doğru ilerler ve burada implante olur. Yumurta tüpte kalır ve rahim yerine orada büyümeye başlarsa, dış hamileliğiniz vardır. Hamilelik ilerlemeye başladığında, bir plasenta oluşur ve hormonal değişiklikler meydana gelmeye başlar. Muhtemelen adetinizi gecikir ve gebelik testiniz pozitif çıkar, yorgunluk oluşabilir ve memeleriniz hassaslaşarak normal bir hamilelik belirtisi göstermeye başlayacaksınız. Hamilelik ilerlemeye devam edeceği için fallop çok büyürse, tüp yırtılabilir. Bu fark edilmezse, iç kanama ve olası ölümle sonuçlanabilir. Dış gebeliğin erken bir belirtisi yoktur. Rahiminizde gerçek bir değişiklik olmadan pozitif bir gebelik testiniz olabilir. Tüp yırtılmadan önce karnınızda kramplar, sürekli donuk bir ağrı veya keskin bir bıçak ağrısı olabilir. Dış gebeliği doğru bir şekilde teşhis etmek için tıbbi geçmişinizi içeren bir tıbbi muayeneye ihtiyacınız vardır. Doktor size bu ve diğer hamilelikler, geçirdiğiniz hastalıklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar vb. hakkında sorular soracaktır. Rahim ve tüplerinizi kontrol etmek için pelvik muayene yapılacaktır. Seri kan testleri kanınızdaki hamilelik hormonlarının seviyesini ölçecektir.

Antalya Kürtaj Yapan Hastaneler

Antalya kürtaj kliniği tüm hastalara açıktır ve 18 yaşından büyük gençlere özel ilgi gösterilerek her yaştan bireyin kürtaj ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kürtaj işlemi işinin uzmanı profesyoneller tarafından sunulmaktadır. Ameliyat sonrası kürtaj danışmanlığı ve kürtaj takibi hizmetleri de yerinde verilmektedir.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon