• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya
blog

Antalya Kürtaj Ve Kürtaj işlemlerinde Yapılması Gerekenler

Kürtaj Uygunluk Kontrolü

10 haftalık gebeliğe kadar kürtaj yapılabilir. Daha detaylı bilgilere kürtaj kaçıncı haftaya kadar yapılır makalemizden ulaşabilirsiniz.

Muhtemelen kürtajla ilgili birçok sorunuz var. Bu makale bu soruların çoğuna cevap vermek için tasarlanmıştır. Lütfen makaleyi dikkatlice okuyun.

Kürtaj için ofislerimize geldiğinizde, bizimle kalışınızı olabildiğince konforlu ve kısa tutmaya çalışacağız. 2-4 saat arasında antalya kürtaj kliniğimizde kalabilirsiniz.

Ofise gelmeden önce size kürtaj işlemi öncesi talimatları açıklayacağız.

Ziyaretiniz sırasında:

  • Kürtaj olmanıza engel olan geçmişte bir sağlık problemi yaşayıp yaşamadığınız kontrol edilir.
  • Hamilelik testi için idrar örneği alınır.
  • Tıbbi geçmiş formlarını ve ödeme seçeneklerini doldurmak için bir danışmanıyla görüşülür.
  • Parmak çubuğu ile basit bir kan testi yapılır.
  • Gebeliğin uzunluğunu tahmin etmek için bir sonogramınız olmalıdır.
  • Muayene ve kürtaj işlemi için doktorumuz sizinle ilgilenecektir.
  • Dinlenme odasında hemşiremiz size eşlik edecektir (Yaklaşık 1 saat).

Kürtaj İşlemi Detayları

LABORATUVAR TESTİ

Bebek aldırmadan önce yapmamız gereken bazı laboratuvar testleri var. Bu testler için idrar ve kan örneklerine ihtiyacımız olacak. Hamilelik testi yapmak için idrar örneğinizi kullanacağız ve demir sayınızı ve Rh faktörü adı verilen bir ölçümü kontrol etmek için kan örneğinizi kullanacağız.

Kanınızın Rh negatif (örn. O negatif, A negatif) olduğu tespit edilirse kürtajınızdan sonra bir Rhogam enjeksiyonuna ihtiyacınız olacaktır. Rhogam, kanınızda gelecekteki hamileliklerle ilgili sorunlara neden olacak antikorların oluşmasını önler. Rh negatif iseniz, her hamilelikte bir Rhogam enjeksiyonu almanız önemlidir. Tüm Rhogam enjeksiyonları için ek bir ücret olduğunu lütfen unutmayın.

GEBELİK SOLANDIRMA

Bir sonogram, hamileliğinizin ne kadar olduğunu değerlendirmenin en güvenilir yöntemi olarak kabul edilir. Sonogram, pelvik yapılarınızı görmek için ses dalgaları kullanan bir testtir. Bu bir röntgen filmi değildir ve radyasyon yoktur. Rahatça uzanırken bir sonogram yapılır. Karnınıza bir jel çözeltisi uygulanır ve karnınıza bir ultrason yerleştirilir. Sonogram yapılırken çok az rahatsızlık olur veya hiç rahatsız olmaz. Ofisimize gelmeden önce başka bir yerde bir sonogram almış olsanızda, kendi sonogramımızı yapmalıyız.

Gebeliğin uzunluğunu, gerçek doğum tarihine göre değil, son adet döneminize göre belirlemek uygun bir klinik uygulamadır. Bu nedenle, 8 hafta önce gebe kaldığınızı düşünüyorsanız, son adet döneminiz muhtemelen 10 hafta önce olmuştur ve 10 hafta hamile kabul edilirsiniz. 12 haftaya kadar hamilelik yapılan herhangi bir kürtaj, tanım gereği, ilk trimester prosedürüdür. Ultrason değerlendirmeniz 12 haftadan fazla hamilelik yaptığınızı gösterirse, prosedür ikinci bir trimester prosedürü haline gelir.

HASTA EĞİTİMİ

Kürtaj prosedürünü gözden geçirecek, daha sonra kendinize nasıl bakacağınızı açıklayacak ve ziyaretinizle ilgili sorularınızı cevaplayacak doktorumuz ile tanışacaksınız. Bu, hamileliği sonlandırma kararınız ve sahip olabileceğiniz duygusal veya fiziksel endişeleriniz hakkında konuşma zamanıdır. Yasal olarak, kürtaj için yazılı onayınızı almalıyız. Doktorumuz sizden onayınızı alacaktır.Antalya kürtaj Merkezinin, yaşına bakılmaksızın, istemediği takdirde herhangi bir kadın için kürtaj yapmayacağından emin olabilirsiniz.

Doktorumuz ayrıca doğum kontrol seçeneklerini sizinle birlikte tartışacaktır. Eğer seçerseniz, kürtajın ardından size bir doğum kontrol yöntemi sağlayacaktır. Ayrıca takip randevunuzu da planlayacaktır.

ANESTETİK SEÇİMLER

Antalya kürtaj kliniğinde size genel anestezi olmanızı öneriyoruz fakat size en uygun anestezi türünü seçme fırsatı da sunuyoruz. Prosedür için uyanık veya uykuda olmayı seçebilirsiniz. Anestezi seçenekleriniz aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Lokal Anestezi- Lokal anestezi için, bir doktor kürtaj işleminde ağrıyı engellemek için bölgeyi uyuşturur. İşlem sırasında tamamen uyanık olacaksınız, ancak kürtaj müdahalesinde müdahale ettiğimiz bölge anestezi ile uyuşacaktır. İşlem sırasında orta derecede ağrı hissede bilirsiniz.

Genel Anestezi- Genel anestezi damarınıza ilaç enjekte edilerek uygulanır. Bu ilaç kürtaj işlemi boyunca uyumanızı sağlayacaktır. İlaç, hastaların cerrahi prosedürler sırasında ağrı hissetmesini önlemek için özel olarak eğitilmiş bir doktor olan bir Anestezist tarafından verilir.

Dinlenme

Kürtajın ardından iyileşme odamıza transfer edilirsiniz. Genel anestezi yaptıysanız, burası uyanacağınız yerdir. İlk başta muhtemelen bazı kramplarınız ve kanamanız olacak. Gebelik çıkarıldıktan sonra uterus normal boyutuna dönmesi gerektiğinden bu beklenir. Hemşire ağrı için bazı ilaçlar verecektir ve nasıl hissettiğinizi izleyecektir. Bir saat kadar iyileşme odamızda olmayı bekleyebilirsiniz.

ÇALIŞMA ÖNCESİ TALİMATLAR

Lokal anestezi dışında anestezi ile yapılan herhangi bir işlemden sonra sizi eve götürmek için bir refakatçiniz olmalıdır. Kendi güvenliğiniz için, günün geri kalanında araç kullanmayabilirsiniz.

ÇALIŞMA SONRASI TALİMATLAR

Ameliyat sonrası uygun bakım sağlığınız için çok önemlidir. İşleminizden önce size açık ve yazılı ameliyat sonrası talimatlar vereceğiz

Lokal anestezi dışında anestezi ile yapılan herhangi bir işlemden sonra sizi eve götürmek için bir refakatçiniz olmalıdır. Kendi güvenliğiniz için günün geri kalanında araba kullanamazsınız

Enfeksiyona karşı korunmak için size antibiyotik vereceğiz Doktor tarafından reçete edilen tüm ilaçları açıklandığı şekilde almanız önemlidir.

Lokal anestezi dışında anestezi ile yapılan herhangi bir işlemden sonra sizi eve götürmek için bir refakatçiniz olmalıdır. Kendi güvenliğiniz için günün geri kalanında araba kullanamazsınız

Tüm RH negatif hastalara Rhogam enjeksiyonu yapılır.

Hekim gerekli görürse, rahminizin kasılmasına yardımcı olmak için bir ilaç verecektir.

Doktorlarımız tıbbi acil durumlar için günün 24 saati hazır

İşleminizden iki hafta sonra ameliyat sonrası bir kontrole girmeniz gerekecektir. Kendi bakımınız için doktorunuza geri dönmenizi öneririz. Bununla birlikte, tüm hastalar için ofisimizde eksiksiz ameliyat sonrası bakım ve devam eden jinekolojik hizmetler mevcuttur.

Antalya Kürtaj Fiyatları

Antalya kürtaj kliniğinde kürtaj yapılmadan önce tüm ücretinizin ödenmesini gerekir. Kürtaj ücreti şunları içerir: ilgili tıbbi geçmişinizin gözden geçirilmesi, eğitim / danışmanlık oturumu, ultrason taraması, rutin idrar ve kan testi, kürtaj prosedürü, anestezi ve dinlenme odası hizmetleri.

Ödeme nakit veya kredi kartı ile yapılabilir. Hastalarımızın rahatı için MasterCard, VISA, American Express ve Discover kabul ediyoruz.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon