• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya
blog

Antalya Kürtaj Merkezi

Antalya merkezde ilçe ve çevre illerden Burdur, Isparta, Afyon, Denizli, Fethiye, Dalaman... Gelenlere kürtaj merkezimizde sağlıklı, konforlu ve modern bir ortamda kürtaj işlemi için yardımcı olmaktayız. Gizlilik ön plandadır ve 3. Şahıslara asla bilgi verilmez.
Antalya kürtaj merkezimize ulaşım son derece kolaydır. Otogar ve havaalanından iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak sizlere yardımcı olmaktayız.

Modern vakum kürtaj yöntemi uygulamaktayız. Artık demode olan rahim kazıma işlemi yapmıyoruz. Çünkü bu yöntem ileride rahim içi yapışıklık ve enfeksiyon yaparak tekrar gebe kalmanıza bile engel olabilir.

Antalya kürtaj merkezimizde yasal sınırlar içinde 10. Gebelik haftasına kadar müdahale etmekteyiz.

Merkezimize başvurma koşulları nelerdir?

· 18 yaşından gün almalısınız.
· 17 yaşında iseniz anne ve babanızın onayı olmalıdır.
· Evli iseniz resmi nikâhlı eşinizin onayı gereklidir.
· 10.gebelik haftasından küçük gebelik olmalı.

Merkezimizden ayrılırken bir hafta sonrası için ücretsiz kontrol randevunuz için randevu almayı unutmayınız. Detaylı bilgi için Antalya kürtaj danışma hattımızı arayınız 0 533 032 38 03

Antalya kürtaj olmanız için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 17 yaşında iseniz hamile iseniz istenmeyen gebelik varsa aile onayı olmalıdır. Resmi evli ve 17 yaşında iseniz resmi eşinizin onayı yeterlidir.

18 yaş üzeri bayanlar bekar veya eşinden resmi olarak boşanmış yani dul ise kendi rızası ile kürtaj işlemi olabilir.

18 yaş üzeri resmi evli iseniz mutlaka resmi eşinizin onayı gereklidir.

Evli iseniz sevgiliniz varsa veya eşiniz ile ayrı yaşıyorsanız gebe kalmayınız.

Gebelikten korunma yollarından birini aktif olarak uygulamanız gerekmektedir.

Eşiniz ile de cinsellik yaşıyorsanız gebe kaldığınız da eşinizden mi sevgilinizden mi gebe kaldığınızı öğrenmek zor olacaktır. DNA testi bebek doğduktan sonra yapılır.

Adet tarihinizi not edip gebelikten korunma yollarından birini uygularsanız sıkıntılı süreçten kurtulmuş olursunuz. Sosyal sorunlardan uzaklaşırsınız.

Cinsel ilişki sırasında boşaldıktan sonra erkeğin geri çekme yöntemi uygulaması veya vajina içini yıkama gibi yöntemler gebelikten sizi korumaz. Takvim yöntemi ile korunmada sizi korumayabilir. Adet düzeniniz bozuksa yumurtlama tarihinizi tespit etmeniz zor olur. Garantili bir yöntem değildir.

Antalya kürtaj için son adet tarihinden itibaren 10. Gebelik haftasına kadar kürtaj olabilirsiniz. Gebe kaldığınızı öğrendiğinizde ilk yapmanız gereken jinekolog doktordan randevu almalısınız. Gebelik kesesi görüldükten sonra gebelik haftası belli olur. Karar verme mekanizması çalışmaya başlamalıdır. Önünüzde iki seçenek vardır. Gebelik devam veya kürtaj. Gebelik haftasını öğrendikten sonra eşiniz veya sevgiliniz cinsel eşiniz ile konuşmalısınız. Yasal sınır 10 hafta ama beklenmesini tavsiye etmiyoruz. Erken haftalarda yapılan kürtaj işlemi daha rahat daha kolay daha az riskli olur. Gebelik haftası büyüdükten sonra yapılacak kürtaj işleminde gereksiz yere daha fazla narkoz yani anestezi alacaksınız. Daha fazla işlem yapılacak. Kürtaj işlemi sonrası ağrı ve kanamanız daha fazla olacaktır. Şunu unutmayınız siz beklersiniz eşiniz bekler ama bebek beklemez. Bir anda büyümeye başlayacaktır. Özellikle 5. Gebelik haftasından sonra bulantılarınız başlayabilir. Aileniz ile yaşıyorsanız aile tarafından gebe olduğunuz anlaşılabilir. Kürtaj olduktan sonra bile bulantılar bir süre devam edebilir. Kanda bulunan B hcg değerleri hemen düşmeyecektir. Bulantı ve gebelik belirtileri bir süre daha devam edebilir. Bulantılar başlamadan yapılacak kürtaj işlemi sizin için daha konforlu olacaktır.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon