• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya
blog

Serik Kürtaj

SERİK KÜRTAJ

Kürtaj işlemi yasal olarak 10. Gebelik haftasına kadar yapılır. Son adet tarihinizden emin iseniz ve adetleriniz düzenli görüyorsanız adet gecikince mutlaka hemen gebelik testi yapınız. Gebelik testi idrar veya kandan bakılır. Test gebe olarak size bilgi veriyorsa doğurmayı düşünmüyorsanız hemen jinekolog doktorunuzu arayınız. Yasal sınırı geçmeden kürtaj randevunuzu alınız.

Kürtaj işlemi rahim aletler yardımı ile kazınarak yapılır. Bu işlem kürtaj sonrası ağrı çok yapmaktadır. Biz kliniğimizde bu rahime zarar veren yöntem yerine modern teknikler kullanarak vakum yöntemi kullanmaktayız. Rahim içinde bulunan gebelik materyali vakum ile çekildiği için kazıma olmaz. Rahim içi gereğinden fazla kazınırsa ileride yapışıklık ve enfeksiyon yapabilir.

Kürtaj işleminde iki tip anestezi verilir.

Genel veya lokal anestezi altında müdahale yapılır.

Genel anestezi almadan önce mutlaka en az 6 veya 8 saat mideniz boş olmalı. Aç ve su içmeden işlem için gelmelisiniz. Mideniz dolu ise işlem sırasında kusabilirsiniz. Bu sizin için hayati tehlikeye bile yol açabilir.

Kürtaj işlemi için önceden randevu almalısınız. Sizin için organizasyon ve planlama yapılacaktır.

Evli iseniz resmi eşinizin onayı gereklidir. 18 yaş altında iseniz anne ve babanızın rızası olmalıdır. Dul veya 18 yaş üstü bekar iseniz kendi rızanız yeterlidir.

Kürtaj sonrası 1 hafta sonra kontrole gelmeyi ihmal etmeyiniz. Ultrason ile rahimde parça kalıp kalmadığı kontrol edilir. Korunma yöntemleri hakkında bilgi isteyiniz.

Kürtaj sizin için korunma şekli değildir. Ertesi gün haplarına çok fazla güvenmeyiniz.

Evli iseniz sevgiliniz varsa cinsel ilişki öncesi korunma yöntemlerini uygulamanız gerekli gebe kalırsanız eşinizin imzası olmadan işlem yaptıramazsınız unutmayınız. Sonra ortada kalırsınız bebeğin kimden olduğu ancak doğumdan sonra yapılacak Dna testleri ile belli olur.

Serik kürtaj için özel jinekolog ve kadın hastalıkları doğum uzmanı olarak Antalya merkezde sizlere yardımcı olmaktayım.

Serik kürtaj fiyatı ücreti 2016 nedir?

Bilgi almak için Antalya kürtaj merkezimizi arayabilirsiniz.

Gizlilik ön plandadır 3. Şahıslara bilgi verilmez.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon