• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya
blog

Manavgat Kürtaj

Manavgat Kürtaj

Kürtaj genellikle istenmeyen gebelik tahliye işlemine denilir. Türkiye'de yasalara göre 10. Gebelik haftasına kadar kürtaj işlemi yapılmaktadır. 10. Gebelik haftasından sonra sadece heyet raporu çıkartılarak özel durumlar nedeni ile yapılır.

Kürtaj işlemi rahim içine yerleşen gebelik materyalinin özel aletler kullanılarak yapılmasıdır. Hasta jinekolojik masaya alınır. Uygun steril şartlar sağlanır ve rahim ağzı tenekulum denilen alet yardımı ile tutulur. Rahim ağzı özel yöntemler kullanılarak açılması sağlanır. Karmen aspiratör denilen cihazla vakum kürtaj yapılır. Hala rahim içi kazım yapan bazı yerler bulunmaktadır. Rahim kazıma işlemi kliniğimizde yapılmaz. Biz sağlıklı modern yöntemler ile vakum kürtaj yapıyoruz. Böylece ileri ki yıllarda rahim içi yapışıklık ve enfeksiyon riskiniz azalacaktır.

Kürtaj işlemi ağrılı bir cerrahi işlemdir. Lokal veya genel anestezi verilerek yapılır. Koldan damar yolu açılarak size sakinleştirici ve uygun dozda anestezi ilaçları verilerek uygulama yapılır. Verilen ilaçlar düşük dozda ama siz olayı hatırlamayacak ve ağrı duymayacaksınız.

İşlem sonrası biraz dinlendikten sonra doktorunuz olarak size antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilerek taburcu edileceksiniz. Size verilen önerileri yerine getirmelisiniz. 1 hafta sonra ultrason ile kontrol edilerek size uygun korunma yöntemi belirlenecektir.

Adet tarihiniz gecikince hemen gebelik testi yapınız. Kürtaj olmayı düşünürseniz hemen randevu alınız. Yasal sınırın dolmasını beklerseniz gebelik haftası gereksiz yere büyümüş olacaktır. Böylece kürtaj esnası ve sonrasında riskler artar. Bu riskler arasında kanama, rahim delinmesi, enfeksiyon sayılabilir.

Küçük gebelik haftası ile büyük gebelik haftası kürtajı arasında fark vardır. Hem anestezi süresi uzamakta hem de ücret konusunda fark olmaktadır. Kürtaj fiyatı ve ücreti için jinekolog doktordan bilgi alınız.

Manavgat'ta kürtaj olmak istemeyen aile görür, duyar veya evlilik dışı ilişki gibi sosyal nedenlerden dolayı sıkıntısı olanlara Antalya merkez de bulunan özel kürtaj kliniğimizde sizlere en iyi şartlarda hizmet sunmaktayız.

  • Manavgat kürtaj fiyatı ve ücreti 2014 ne kadar?
  • Manavgat kürtaj yapan yer neresi?
  • Gizlilik ve sağlıklı kürtaj nerede yapılır?
  • Kürtaj yapan jinekolog doktor nasıl ulaşılır?


Ve diğer sorularınız içinAntalya kürtaj merkezi tel 0 532 687 09 39 arayınız. Bilgi isteyiniz.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon