• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya
blog

Kumluca Kürtaj Fiyatı Merkezi

KUMLUCA KÜRTAJ FİYATI MERKEZİ

  • Kumluca kürtaj fiyatı ücreti nedir?
  • Kürtaj yapan merkez jinekolog doktor en iyi nerede?
  • Sağlıklı modern kürtaj yöntemleri vakum kürtaj nerede yapılır?
  • Gizlilik önemli olan iyi kürtaj merkezine nasıl ulaşabilirim?


Kürtaj yasal olarak 10. Gebelik haftasına kadar yapılır.


10. gebelik haftasını geçmiş gebeliklere kürtaj yapılması özel koşullara bağlıdır. Bunlar;


* Ultrasonla tesbit edilmiş bebekte yaşamını tehdit eden sakatlık anomali varsa
* Anne adayının tıbben bebek doğurmasını engelleyecek önemli sistematik hastalığı varsa
* Bebek anne karnında ölmüş ise


Üniversite hastanesi veya eğitim araştırma hastanelerinden alınacak sağlık kurul raporu ile bu gebelik haftası üzerinde bebekler sonlandırılabilir.


18 yaşından büyük iseniz kendi rızanız ile kürtaj yaptırabilirsiniz. Evli iseniz mutlaka eşinizin resmi onayı ve rızası ile kürtaj yaptırabilirsiniz. 17 yaşında iseniz anne veya baba onayı gerekmektedir.


En büyük sorun evli ama evlilik dışı ilişki yaşayan ve gebe kalanlarda çıkmaktadır. Resmi olarak boşanma olmadı ve eşinizden ayrı yaşıyor veya eşiniz il dışında görüşmüyorsunuz ama erkek arkadaşınız var ve hamile kaldınız, kürtaj yaptırmak için resmi eşinizin onayı olmadan yaptıramazsınız. Eşiniz de ayrı yaşasanız veya boşanma mahkemeniz devam ediyorsa yine kürtaj için eşinizin onayı gereklidir. Cinsel hayatınızı istediğiniz gibi yaşayabilirsiniz ama korunma yöntemi boşanma işlemi bitene kadar uygulamanız gerekir.
Kumluca ve çevresinde yaşayan sosyal nedenlerden dolayı duyan olur gören olur endişesi taşıyan hastalarımız Antalya merkezde özel çalışan jinekolog doktor Mustafa Torgaç ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.Gizlilik kesindir.
Aynı gün içinde işlem yapılmasını isterseniz en az 6 veya 8 saat aç ve susuz kalmalısınız. Kürtaj işlemi lokal veya genel anestezi ile yapılmaktadır. Kürtaj sonrası ultrason ile kontrol yapılır. Korunma yöntemleri hakkında bilgi verilir. Kürtaj işlemi sonrası yapmanız ve dikkat etmeniz gerekenler hakkında size bilgi verilir.


Antalya kürtaj danışma ve acil korunma hattı 0 532 687 09 39 arayınız.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon