• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya
blog

Kemer Kürtaj Fiyatı Ücreti

KEMER KÜRTAJ FİYATI ÜCRETİ

Antalya Kemer'de yaşayan istenmeyen gebelik sonlandırmak isteyen kürtaj olmak isteyen hastalarımıza kürtaj hakkında biraz bilgilendirmek isterim.

Kürtaj nedir ?

Kürtaj yasal olarak 10. Gebelik haftasına kadar yapılır. Kürtaj istenmeyen gebelik, canlanmış ama daha sonra missed abortus yani kalp atışı durmuş ise, boş gebelik varsa, üzüm gebeliği mol gebelik varsa rahim içindeki materyalin boşaltılmasıdır.

Kürtaj işlemi lokal veya genel anestezi verilerek yapılmaktadır. Hasta jinekolojik masaya alınır uygun steril ortam sağlanır ve rahim ağzı tek dişli tenekulum denilen cerrahi alet ile tutulur ve karmen ismi verilen aspiratör ile vakum kürtaj yapılır. Kürtaj işlemi rahim içi keskin küret denilen aletler ile de yapılır. Biz modern teknikler kullanarak vakum kürtaj yaparak müdahale yapmaktayız. Rahim içi kazıma işlemi yapmamaktayız. Rahim içi kazıma ileride yapışıklık yaparak gebe kalmanızı engelleyebilir. Enfeksiyon yapabilir.

Kürtaj işlemi için anestezi isterseniz en az 6 veya 8 saat aç ve susuz olmalısınız. Kürtaj işlemi sonrası biraz dinlenip evinize gidebilirsiniz. Yanınızda birisi olması sizin için daha uygun olacaktır. 1 veya 2 saat başının dönebilir hafif sarhoş gibi kendinizi hissedeceksiniz. Araç kullanmanız çok uygun değildir. Kürtaj işlemi sırasında size ağrı kesici yapılacaktır. Kürtaj işlemi bittikten sonra size antibiyotik ve ağrı kesici ilaç almanız önerilir.

Kürtaj sonrası mutlaka 1 hafta sonra en geç 10 gün içinde ultrason ile kontrole gelmeniz için size randevu verilir. Kontrole geldiğinizde size korunma yöntemleri hakkında bilgi verilerek, istenmeyen gebelikler ile karşı karşıya kalmanız önlenmeye çalışılır.

Acil korunma uygulaması yaptıysanız kullandığınız hapların sizi kesin korumayacağını unutmayınız. Adet gecikmeniz varsa mutlaka beklemeyin test yapınız yasal sınırı geçmeyiniz. Gebelik haftası ne kadar büyürse kürtaj sonrası ağrı ve kanama daha fazla olur. Kendinizi riske atmayınız.

Antalya kürtaj merkezimizde sizlere evinizdeki konforu sağlayacak modern hijyenik koşullarda sizlere yardımcı olmaktayız. Sizin sağlığınız ve memnuniyetiniz bizim için önemlidir.

Antalya kürtaj fiyatı ve ücreti; gebelik haftasına, daha önce doğum yapmanıza, ilk gebelik olmasına, çoğul gebelik olmasına ,anestezi şekline, rahimde doğuştan şekil bozukluğu veya ur miyom olmasına, klinik ve hastane ortamına bağlı olarak değişmektedir.

18 yaş üzeri ve resmi evli iseniz eşinizin onayı gerekir. Evli iseniz ve sevgilinizden gebe kaldıysanız resmi eşinizin onayı gerekeceğini unutmayınız ve evlilik dışı ilişkiniz varsa gebe kalmadan önce bizlere başvurup korunma yöntemleri hakkında bilgi alınız.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon