• 0 532 687 09 39
  • 100.Yıl Bulvarı Bulvar Apt. Daire:3 Antalya
blog

Kaş Kürtaj Merkezi

Antalya Kaş ilçesi ve çevresinde yaşayan istenmeyen gebelik veya evlilik dışı ilişkiniz varsa kürtaj olmak istiyorsanız Antalya merkezde özel jinekolog doktor ile irtibat kurabilirsiniz.

Kürtaj işlemi, rahim içinde bulunan gebelik kesesini vakum kürtaj yöntemi ile rahim içi kazımadan yapılmaktadır. Kürtaj işlemi ağrılı cerrahi müdahaledir. Lokal veya genel anestezi verilerek kürtaj yapılmaktadır.

Lokal anestezi ile rahim ağzı uyuşturulur. Bazen yeterli olmayabilir. Genel anestezi uygulaması ile hem ağrı duymayacak hem de kürtaj anını hatırlamayacaksınız.

Kürtaj işlemi sırasında anestezi verilmesi için en az 6 veya 8 saat aç ve susuz olmalısınız. Doktorunuzdan yemek yediğinizi ve su içtiğinizi saklamayınız. Kusarsanız sizin için hayati tehlike olur.

Her zaman kullandığınız bazı ilaçlar olabilir. Doktorunuza bilgi veriniz. Bazı ilaçlar narkoz anestezi ilaçları ile etkileşime girebilir.

Kürtaj işleminden sonra biraz dinlenerek yola çıkabilirsiniz. Size ağrı kesici ve antibiyotik tedavisi verilecektir. Ultrason ile kürtaj sonrası kontrol edilir. 1 hafta sonra ultrason ile tekrar görmek gerekir. Randevu isteyiniz.

Kürtaj sonrası en az 15 gün cinsel ilişki yasaktır. Kürtaj sonrası cinsel aktivite başladığında mutlaka korunmalısınız. Korunma yöntemleri hakkında bilgi isteyiniz. Tekrar gebe kalabilirsiniz. Kürtaj korunma yöntemi değildir. Erkek arkadaşınız veya eşiniz kondom ile korunmak zorundadır. Sürtünme yolu ile ve geri çekme yöntemi ile gebe kalabilirsiniz. Kızlık zarınız durabilir ve kızlığınız bozulmadan gebe kalabilirsiniz. Adet tarihleriniz net bilmelisiniz gecikme olursa hemen gebelik testi yapmalısınız.

Kürtaj yasal sınırı 10. Gebelik haftasına kadardır. Bu haftanın üzerinde isteğe bağlı gebelik sonlandırılması bebek aldırma kürtaj işlemi yaptıramazsınız.

Kaş kürtaj fiyatı ve ücreti ;

Gebelik haftasına, kişinin yaşına( 18 yaş üzeri olmalıdır), tek veya çift olmasına, rahimde ur miyom doğuştan anormallik olmasına, anestezi şekline ,beraberinde hastalık olmasına( kalp,şeker diabet, yüksek tansiyon hipertansiyon...),yapılacak yer klinik hastane merkeze bağlı değişmektedir.

Kaş kürtaj yaptırmak isteyenler detaylı bilgi için Antalya merkez özel jinekolog Doktor Mustafa Torgaç arayıp randevu talep edebilirler. Bilgileriniz gizli kalacaktır.

Sorularınız

Whatsapp Instagram Telefon